Největší momenty českého sportu

Největší momenty českého sportu jsou unikátní projekt, který u příležitosti stého výročí vzniku České republiky připomíná historické momenty našeho sportu. Organizátorem projektu je Česká unie sportu, za podpory Českého olympijského výboru, České obce sokolské a České televize.

Základní částí projektu je anketa, ve které veřejnost vybírá z deseti nominací svůj největší moment z každé dekády.

Nominace pro každou dekádu budou oznámeny vždy v pondělí odpoledne ve vysílání ČT Sport a na webu projektu. Vítězové jednotlivých dekád budou postupně prezentováni na webu projektu. O absolutních vítězích jednotlivých dekád rozhodne v kombinaci s názorem diváků hlasování odborné akademie, složená z předsedů sportovních svazů a spolků, sportovních legend, sportovních novinářů a organizátorů velkých sportovních projektů.

Absolutní vítězové všech dekád budou slavnostně vyhlášeni vpodvečer 28. září od 19:40 v živém vysíláni ČT 2.

Na vyhlášení největších momentů naváže na ČT 1 slavnostní galavečer, během kterého se představí největší postavy historie našeho sportu a společně vzpomenou na emoce, které českému národu sport v uplynulých sto letech přinášel. Pořad budou moderovat Marek Eben, Lucie Výborná, Libor Bouček a Adela Vinczeová (Banášová). Největší osobnosti naší sportovní historie budou v den vyhlašování ankety, v pátek 28. září, pozvány na slavnostní oběd na Pražském hradě prezidentem republiky.

Hlasování probíhá vždy od pondělní 10. hodiny do nedělní půlnoci. Svůj hlas můžete dát vybranému momentu sportu z dané dekády. Hlasování probíhá zde.

Chci hlasovat

Soutěž na facebookovém profilu

Doprovodnou částí ankety budou soutěže na jejím facebookovém profilu, ve kterých mohou účastníci získat cenné sportovní relikvie, jako podepsaný wimbledonský ručník Petry Kvitové, fotbalový míč s podpisem Petra Čecha či reprezentační hokejový dres s podpisy Jaromíra Jágra a Dominika Haška.

Chci soutěžit

Hlavní partneři

Organizátor

Za podpory

Kontakt pro média

Karel Tejkal
karel.tejkal@momentysportu.cz

Informace o projektu

Petra Reischigová
petra.reischigova@momentysportu.cz